Informacje

WALKA O MEDALE

Tenisiści stołowi FIBRAIN AZS Politechniki Rzeszów zrealizowali cel maksimum w tym sezonie rozgrywkowym awansując do play-off  LOTTO Superligi. Po 6 latach przerwy wrócili na podium rozgrywek ligowych, które w międzyczasie stały się, obok niemieckiej Bundesligi, najmocniejsze w Europie.

Ostatnie 3 kolejki ligowe stały się swoistymi szachami, polegającymi na wyborze przeciwnika w parach półfinałowych. Chyba dobrze się stało, że w jednym półfinale zmierzą się dwie drużyny z Podkarpacia. Po pierwsze jedna z nich awansuje do finału, po drugie będą to kolejne derby regionu, a więc „święta wojna” – to co kibice lubią najbardziej. Wreszcie aspekt ekonomiczny – akademicy są „zadłużeni po uszy” i wyjazd do Działdowa by ich dobił finansowo.

Mecze półfinałowe odbędą się w dniach 29 maja (wtorek) w Rzeszowie, godz. 18.00 i 1 czerwca (piątek) o tej samej godzinie w Jarosławiu. Lepszy w dwumeczu awansuje do finału, przegrany otrzyma brązowe medale. Finał odbędzie się w sercu polskiego tenisa stołowego w Ośrodku im. Andrzeja Grubby w Gdańsku w piątek 15 czerwca o godz. 17.00.

Faworytami do gry w finale są drużyny Kolpingu Jarosław i Dekorglassu Działdowo, … ale czym byłby sport bez niespodzianek.

KU AZS Politechniki Rzeszowskiej przygotowuje na wtorkowy mecz półfinałowy pożegnanie ze swoimi wiernymi kibicami, zapraszając oczywiście też kibiców z Jarosławia z niespodziankami, beczka piwa i kiełbaskami. Serdecznie wszystkich zapraszamy – wstęp wolny.

 Tadeusz Czułno